Ultrabook ve Windows 8Ultrabook ve Windows 8


Bilgisayar dünyasına baktığımızda donanım dediğimiz zaman aklımıza gelen en önemli şirket olan intel 1997 den beri düzenlemiş olduğu IDF(Intel Developer Forum) adlı etkinlikle sahip olduğu yeni teknolojileri diğer donanım şirketlerine anlatıyor ve onlara yol gösteriyor. Bu üretici şirketler de intelin sunduğu yola uygun ürünler üretiyorlar.

Donanım alanınada intel'in yaptığını yazılım alanında Microsoft gerçekleştirmekte.Yeni yazılımlarını piyasaya anlatarak onların yol çizelgesinin nasıl olacağına karar veriyor.

Intel ve Microsoft'un önderliğinde gelişmekte olan bu süreçlere bağlı olarak iki yeni teknolojiden bahsedebiliriz;Ultrabook ve Windows 8. Yakın gelecekte dokunmatik ekranlarla beraber daha hızlı hale gelmiş ve daha çok işlem yapan bilgisayar ve tabletlerle karşılaşmamız muhtemel. Pclerde ve tabletlerde meydana gelecek olan bu değişiklikler ile 
teknoloji daha farklı bir yola girmiş olacak.

Yazılım ve donanımın işbirliğiyle Pc ve tabletlerin yanı sıra akıllı telefonlar da yeni bir hava kazanacağa benziyor.Nokia Lumia 920 ile windows phone 8 işletim sistemi güzel bir biçimde sunulmaktadır.

Önümüzdeki günlerin ne getireceğini merakla beklemekteyiz.